ادامه اعتراض پناهجویان افغانستان در ابوظبی: "زندگی مانند زندان است"

21 میزان 1401

سید حسیب الله انوری

صدها تن از پناهجویان افغان که در یک منطقه اسکان موقت در شهر ابوظبی امارات متحده عربی منتظر پذیرفته شدن شان در کشورهای غربی بار دیگر دست به اعتراض زدند.

به گفته نمایندگان این افراد، حدود دو هزار نفر که در این کمپ موقت باقیمانده اند پس از گذشت بیش از یک سال که از کابل تخلیه شده‌اند، هنوز در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند. آن‌ها نگران هستند که هرگز به آمریکا یا کشور غربی دیگری منتقل نخواهند شد.

برخی ازمعترضان به رسانه ها گفته اند اعتراض آن‌ها تا روشن شدن سرنوشت شان ادامه خواهد داشت. معترضان مدعی اند که برخی از این افراد ناچار شده اند تا دست به اعتصاب غذا بزنند.

در ۱۵ اگست سال ۲۰۲۱ ده‌ها هزار نفر که از میدان هوایی کابل تخلیه شدند به این کمپ موقت برده شدند تا روند پذیرش آنها به آمریکا یا سایر کشورهای غربی طی مراحل شود.

ماه گذشته، سومین پرواز شماری از این افراد به کانادا انجام شد.

تظاهرات در امارات به ندرت رخ می‌دهد با آنهم این افراد از در روزهای اخیر در محوطه این محل دست به اعتراض و اعتصاب زدند. 

این افراد میگویند اجازه بیرون شدن از محوطه کمپ را ندارند. به گفته معترضان شرایط در این محل "مانند زندان" است.

گفته می شود برخی از این افراد اسناد لازم در دست ندارند از این رو، طی مراحل انتقال آنها به امریکا و یا کشوری غربی دیگر ماه هاست به تعویق اتفاده است.

این معترضان می‌گویند که تنها یک درخواست دارند و آن این که ماه‌ها پس از آن که از کابل به اینجا آورده شدند سرنوشت‌شان روشن شود.

آنها با انتقاد از آمریکا به دلیل سهل‌انگاری در قبال مشکلات‌شان، خواهان رسیدگی فوری به وضعیت پناهندگی خود شدند.

تاکنون بیش از ۷۶ هزار شهروند افغانستان به آمریکا منتقل شده‌اند و در آمریکا نیز مدتی را در پایگاه‌های نظامی اسکان موقت داده شده اند تا پس از طی مراحل اداری در ایالات مختلف این کشور اسکان داده شوند.

ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید