دو زن در میان هفت داور و کمک‌داور منتخب فیفا در افغانستان

18 جدی 1397

فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) هفت داور افغانستان را در فهرست داوران و کمک داوران بین‌المللی این نهاد برای سال ۲۰۱۹ معرفی کرده است که نام دو زن نیز در میان آنها دیده می‌شود.

براساس اعلام فیفا حلیم آقا شیرزاد، متولد سال ۱۹۹۲ به عنوان داور بین المللی فیفا در سال ۲۰۱۹ انتخاب شده است.

در این فهرست از محمد شریف سروری و ننگیالی سادات نیز به عنوان کمک‌داور بین‌المللی نامبرده شده است.

فیفا، یاسمین حیدری را به عنوان داور و فرشته شیخ میری را به عنوان کمک داور در سال ۲۰۱۹ انتخاب کرده است.

 

در فهرست فیفا محمد تمیم حسینی به عنوان داور فوتسال انتخاب شده است.

زین‌الدین شریفی را نیز فدراسیون بین‌المللی فوتبال به عنوان داور فوتبال ساحلی انتخاب کرده است.

در میان این هفت نفر زین‌الدن شریفی متولد ۱۹۸۸مسن‌ترین آنان و فرشته شیخ میری متولد سال ۱۹۹۵ نیز جوان‌ترین است.

این افراد توسط کمیته داوری فیفا انتخاب شده‌اند. کمیته داوری فیفا قوانین بازی فوتبال را اجرا و تفسیر نموده و ممکن است اصلاح قوانین بازی را به شورا پیشنهاد کند. کمیته داوران، داوران و کمک داوران را در مسابقات برگزار شده از سوی فیفا منصوب می‌‌کند.

 

فوتبال افغانستان در سال‌های اخیر اُفت و خیزهای زیادی داشته است. در سال ۲۰۱۳ قهرمانی تیم ملی فوتبال افغانستان برای اولین بار در جنوب آسیا، مردم افغانستان را غرق در شادی کرد. شادی بی‌سابقه در کشور درگیر جنگ همانند افغانستان در سه دهه گذشته کمتر دیده شده بود.

با تمام مشکلاتی که فوتبال افغانستان با آن روبرو است، این ورزش هواداران زیادی در افغانستان دارد. در حال حاضر مردم این کشور به دلیل وضعیت بد امنیتی قادر نیستند که شاهد برگزاری مسابقه‌های بین‌المللی تیم ملی افغانستان در داخل این کشور باشند.

در روزهای اخیر به دلیل اتهام آزار جنسی دختران فوتبالیست، دادستانی کل افغانستان شماری از مسئولان فدراسیون فوتبال این کشور از جمله کرام‌الدین کریم، رئیس و علی‌رضا آقازاده، دبیر کل این نهاد را از کار تعلیق کرده است.

ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید