يوناما: کانديدان در کمپاين عدالت را تامين کنند

7 اسد 1398

UNAMA

کابل، ۲۹ جولای ۲۰۱۹- با آغاز کمپاین انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۲۸ جولای و ختم آن در ۲۵ سپتامبر، انتظار می رود همه کاندیدان و حامیان شان به صورت عادلانه در مطابقت با قانون انتخابات، دستور العمل کمیسیون مستقل انتخابات برای کاندیدان و مقرراتی که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات تصویب شده است، کمپاین نمایند.

تمام دست اندرکاران باید در جهت ایجاد اطمینان و اعتماد در پروسه انتخابات کار نمایند، امید است که این کمپاین ها به مردم افغانستان معلومات کافی برای استفاده آگاهانه از حق انتخاب شان برای رئیس جمهور آینده ارائه نماید.

همانگونه که همه افغان ها باید در ایجاد و تضمین دوره کمپاین عادلانه و صلح آمیز نقش شان را ایفا نمایند، رسانه ها نیز نقش مهمی را در پروسه انتخابات ایفا می نمایند. رای دهندگانی که ثبت نام نموده اند تشویق می شوند تا برای فراهم نمودن زمینه برای مردم افغانستان به شمول زنان، جهت بیان اراده دموکراتیک شان در انتخابات شرکت نمایند.

تمام جناح های ذیدخل باید مطابق قانون در مورد مکلفیت هایشان به شمول فرمان رئیس جمهور در مورد عدم دخالت مقامات دولتی و نیروهای امنیتی در امور انتخاباتی اگاه باشند: همه مقامات دولتی قانونا مکلف هستند که وظایف شان در حکومت را از کمپاین های انتخاباتی جدا ساخته و از موقف خود به نفع کاندید مشخصی استفاده نکنند.

یوناما بر تعهدات دوامدار خود تاکید و از انتخابات به رهبری و مالکیت افغان ها حمایت می نماید، همچنان از تلاش های نهادهای مدیریتی انتخابات، دولت و سایر دست اندرکاران برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به موقع، شفاف و معتبرقدردانی می نماید.

ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید