تاکنون نزدیک به ۲۳ هزار رأی دهنده ثبت نام کرده‌اند

3 سرطان 1398

انتخابات

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان می‌گوید به جز ولایت غزنی در سراسر این کشور تاکنون نزدیک به ۲۳ هزار رای دهنده ثبت نام کرده‌اند.

در حالی که کمتر از یک هفته به پایان روند ثبت نام تقویتی رای دهنده‌گان مانده‌است کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید تاکنون ۲۲ هزار و ۶۹۰ تن ثبت نام کرده‌اند.

عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی این کمیسیون روز یک شنبه به رادیو آزادی گفت که کمیسیون انتخابات به هیچ عنوان در نظر ندارد تا این روند را تمدید کند.

او افزود: "برای تمدید روند تاکنون انتخاب دیگری نداریم هدف همین است که ما این روند را باید تا تاریخ ۸ سرطان تکمیل کنیم تمامی مردم می‌توانند در همین مدت ثبت نام کنند تا بتوانند از حق رأی دهی برخوردار شوند.."

ثبت نام تقویتی رای دهنده‌گان برای انتخابات ریاست جمهوری به‌تاریخ ۱۸ جوزا آغاز و در ۸ سرطان به پایان می‌رسد.

کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید روند ثبت نام تقویتی در ۴۵۸ مرکز در ۳۳ ولایت و هم‌زمان با آن، این روند به طور عمومی در ولایت غزنی در ۲۴۷ مرکز جریان دارد.

در این روند کسانی که در انتخابات گذشته ثبت نام نکرده‌اند و یا به تازه‌گی سن ۱۸ را تکمیل می‌کنند، کسانی که تازه به کشور برگشته اند و افراد که تذکره‌های شان به دلیلی آسیب دیده باشد شامل می‌شوند.

بر بنیاد معلومات کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان در انتخابات ولسی جرگه سال گذشته بجز از ولایت غزنی در سراسر این کشور نه میلیون و پنجصد هزار تن ثبت نام کرده بودند.

ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید