افغانستان از نمایشگاه ممبی به ارزش ۷۵ میلیون دالر قرارداد و تعهد فروش را به دست آورد

2 سرطان 1398

نمايش

نمایشگاه محصولات زراعتی افغانستان در ممبی هندوستان، پس از چاشت دیروز با دریافت قراردادها و تعهدات فروش به ارزش ۷۵ میلیون دالر به پایان رسید.
محمدطاهر ایوب، معین مالی و اداری وزارت زراعت، آبیاری و مالداری در پایان این نمایشگاه از میزبانی فوق‌العاده‌ی هندوستان و نیز از همکاران وزارت زراعت در برگزاری این نمایشگاه، سپاس‌گزاری کرد و گفت که استقبال از این نمایشگاه به صورت فوق‌العاده و پیش‌بینی‌ناشده خوب بوده است.
به گفته‌ی اکبر رستمی، سخنگوی وزارت زراعت، پیش‌بینی می‌شد که در این نمایشگاه، تاجران افغان بتوانند تنها به ارزش ۳۰ میلیون دالر فروش داشته باشد، اما با پایان روز دوم و پایان نمایشگاه، ارزش تعداد قراردادها و تعهدات به دست آمده برای فروش محصولات زراعتی افغانستان در این نمایشگاه، به ۷۵ میلیون دالر رسید.
آقای رستمی می‌گوید که در روز نخست این نمایشگاه، تاجران افغان به ارزش ۳۲ میلیون دالر قرارداد فروش و در روز دوم به ارزش ۴۳ میلیون دالر قرارداد و تعهد فروش به دست آورده‌اند.
سخنگوی وزارت زراعت گفت که در میان محصولات به نمایش درآمده در ممبی، بیش‌ترین فروش را نباتات طبی مانند هینگ و شیرین‌بویه داشته است.
رستمی می‌گوید که تاجران هندی محصولات افغانستان را به خاطر کیفیتی که دارد، بیش‌تر می‌پسندند.
در نمایشگاه ممبی که دیروز افتتاح شد، در ۵۷ غرفه محصولات افغانستان به نمایش گذاشته شده است.
میوه‌ی تازه، میوه‌ی خشک، نباتات طبی، زعفران، عسل و محصولات دیگر کشور در هند به نمایش گذاشته شده بود.

ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید