۲۱ نفر از مجرمین سازمان یافته از مربوطات شهر کابل ونواحی آن، بازداشت شدند

15 ثور 1398

نصرت رحيمى

کابل،  پولیس مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی امنیه وپولیس کابل، ۲۱ نفر از مجرمین سازمان یافته را از مربوطات شهر کابل ونواحی آن، بازداشت کرده است.
نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله که روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت در مورد چگونگی بازداشت مجرمان سازمان یافته جزییات می داد، افزود: این افراد که به جرم های گونه گون دست می زدند، طی یک هفته گذشته از مربوطات نواحی پنجم، هشتم، هفدهم، دوازدهم، یازدهم و دوم شهر کابل و ولسوالی های کلکان وسروبی، بازداشت شده اند.
رحیمی گفت: اسامی مختار مشهور به مختار بی دندان سردسته مجرمین سازمان یافته در شهر کابل، سه روز پیش توسط پولیس مبارزه با جرایم جنایی از این شهر بازداشت شد وبه دنبال آن فاطمه، عبدالصبور، مجیب الرحمان و نورالله، چهار عضو دیگر وابسته به مختار، گرفتار شدند.
همچنان خیبر مشهور به بوکسر وکریم مشهور به کریم نوک مرمی که از مجرمین سازمان یافته اند وسرگرم چپاولگری، راهزنی، قتل وغارت در شهر کابل بودند، توسط پولیس بازداشت شدند.
وی افزود که پولیس کابل یک گروه چهار نفری دیگر از مجرمان سازمان یافته به نام های ذبیح الله  وحیدالله  جابر و رحمان را که چندی پیش شخصی به نام اظهارالله را به قتل رسانیده بودند، از مربوطات ولسوالی سروبی بازداشت کرده است.
نذیر وداوود از دیگر مجرمان سازمان یافته در مربوطات ولایت کابل بودند که ۵ روز پیش از مربوطات ولسوالی کلکان به چنگ پولیس افتادند.
سخنگوی وزارت امور داخله گفت که افزون بر این ها پولیس کابل طی یک هفته گذشته، اسامیان شیر محمد، شفیع وخواجه سعید را که با استفاده از یونیفورم امنیت ملی دست به رهزنی وچپاولگری می زدند، از مربوطات حوزه ۱۵ شهر کابل بازداشت کرد.
در همین حال، مجیب مشهور به داعش نیز دو روز پیش از مربوطات حوزه ۱۷ شهر کابل بازداشت گردیده است.
پولیس کابل نیز حکمت الله را که دست به غصب زمین، چپاولگری ورهزنی می زد و چندی قبل فردی به نام حمید را نیز به قتل رسانده بود، از مربوطات حوزه ۵ شهر کابل گرفتار کرده است. 
اسامی مصطفی هم که از مجرمان سازمان به شمار می رود و در نواحی ۸، ۱۲ و۱۳ شهر کابل فعالیت داشت، چند روز پیش هنگامی از سوی پولیس بازداشت شده است که ۳۱ سیت موبایل را ربوده بود.
پولیس کابل همچنان اسامی رشاد را که در شمار مجرمین سازمان یافته می باشد، از مربوطات حوزه دوم بازداشت نموده است.
رحیمی بازداشت مجرمین سازمان یافته را در کاهش میزان جرم وجنایت در شهر کابل ونواحی آن تأثیر گذار دانست و گفت که درنتیجه بازداشت این افراد، طی یک هفته گذشته گراف جرم وجنایت در این شهر تا ۵۰ درصد کاهش را نشان می دهد.
وی، به مردم بخصوص باشنده گان شهر کابل اطمینان داد که پولیس ملی در مقابل مجرمین مبارزه جدی نموده وخود را مکلف به حفظ جان و مال آنان می داند.

ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید